Що таке перевірка кредитної історії?

автор Юрій Х


Опубліковано 15 Листопада 2018Вперше з поняттями "кредитний рейтинг" та "кредитна історія" я зіштовхнувся, коли працівниця банку по телефону попередила, що в мене є заборгованість за обслуговування зарплатної карти. На той час з роботи я звільнився, а кредитна карта продовжувала діяти. Так от, співробітниця банку суворим голосом наголосила на тому, що у випадку непогашення боргу моя кредитна історія та рейтинг значно погіршаться.

Мене зацікавило що це таке і хто визначає кредитний рейтинг та веде кредитну історію. Хто користується даними перевірки кредитної історії?

Законодавство та термінологія.

Терміни, визначені законом "Про організацію формування та обігу кредитних історій" наступні.

 • Бюро кредитних історій - юридична особа, виключною діяльністю якої є збір, зберігання, використання інформації, яка складає кредитну історію.
 • Кредитна історія - це сукупність інформації про юридичну або фізичну особу, що її ідентифікує, відомостей про виконання нею зобов'язань за кредитними правочинними, іншої відкритої інформації відповідно до Закону.
 • Ведення кредитної історії - діяльність Бюро із збирання оброблення, зберігання, захисту, використання інформації, яка складає кредитну історію.
 • Бюро надають інформацію з кредитних історій у формі кредитних звітів.

Суб'єктом кредитної історії є будь-яка фізична чи юридична особа, яка уклала договір щодо сплати грошових коштів та щодо якої формується кредитна історія.

Користувачами Бюро можуть бути банки, небанківські фінансові установи та інші суб'єкти господарської діяльності, які надають послуги з відстроченням платежу, або надають майно в кредит.

Відповідно до чинного законодавства, діяльність бюро кредитних історій контролює та регулює Нацкомфінпослуг.

Від теорії до практики.

Кредитну історію кожного з нас має право формувати приватна фірма, чи фізична особа - підприємець, у якої є відповідний дозвіл на вид діяльності:

 • Код КВЕД 82.91 діяльність агенств зі стягування платежів і бюро кредитних історій.
 • Код КВЕД 63.11 оброблення даних, розміщення інформації на веб-вузлах і пов'язана з ними діяльність.

Кожен з нас у відповідності до пункту 3 статті 13 Закону має право один раз на протязі року безоплатно ознайомитись з своєю кредитною історією та інформацією з реєстру запитів.

Банки, кредитні спілки, ломбарди, онлайн-сервіси з кредитування, страхові компанії тощо є клієнтами та користуються послугами бюро кредитних історій.

Згідно з Єдиним реєстом, який впроваджений Нацкомфінпослуг, в Україні працюють наступні бюро кредитних історій.

Єдиний реєстр бюро кредитних історій

Найменування бюро кредитних історійКод за ЄДРПОУМісцезнаходження бюро кредитних історійКерівник бюро кредитних історій
ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ПЕРШЕ ВСЕУКРАЇНСЬКЕ БЮРО КРЕДИТНИХ ІСТОРІЙ"3369141502002, м. Київ, вул. Марини Раскової, буд. 11ПАЛАМАРЧУК АНТОНІНА БОРИСІВНА
ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "МІЖНАРОДНЕ БЮРО КРЕДИТНИХ ІСТОРІЙ"3429914003062, м. Київ, проспект Перемоги, буд. 65ЙОХАННЕССОН ЙОН ГОЙТІ
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "УКРАЇНСЬКЕ БЮРО КРЕДИТНИХ ІСТОРІЙ"3354670601001, м. Київ, вул. Грушевського, буд. 1-ДПШЕНИЧНИЙ БОГДАН ОЛЕГОВИЧ
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "УНІВЕРСАЛЬНЕ БЮРО КРЕДИТНИХ ІСТОРІЙ"3521144403040, м.Київ, ВУЛИЦЯ ВАСИЛЬКІВСЬКА, будинок 14ОМЕЛЬЯНЕНКО АНДРІЙ МИКОЛАЙОВИЧ
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «НЕЗАЛЕЖНЕ БЮРО КРЕДИТНИХ ІСТОРІЙ»3712001901033, м. Київ, вул. Володимирська, буд. 78, оф.1ЧЕБОТАРЬОВ СЕРГІЙ ОЛЕГОВИЧ
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «БЮРО КРЕДИТНИХ ІСТОРІЙ «УКРАЇНСЬКЕ КРЕДИТНЕ БЮРО»3140447903186, м. Київ, будинокЧоколівський, буд. 13ОСТАПЧУК СЕРГІЙ ІВАНОВИЧ
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «РОЗДРІБНЕ БЮРО КРЕДИТНИХ ІСТОРІЙ»3897945001023, місто Київ, площа Спортивна, будинок 1 АМАТРОС ЄВГЕНІЙ ОЛЕКСІЙОВИЧ

Найвідомішим з перерахованих бюро є Українське бюро кредитних історій (УБКІ) і це не дивно, якщо ознайомитись з тим хто є власником цієї установи.

ТОВ "УБКІ"
Повна назва: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "УКРАЇНСЬКЕ БЮРО КРЕДИТНИХ ІСТОРІЙ"
Власники станом на 06.11.2018 р.
 • ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК "ПРИВАТБАНК" , внесок — 4 985 400 грн, 99.71%
 • КОМПАНІЯ "БІКОПТІМА ЛІМІТЕД" , внесок — 14 600 грн, 0.29%

Українське бюро кредитних історій (УБКІ).

УКБІ вигідно вирізняється серед однопрофільних установ наступними чинниками.

 • Будь-який інтернет - користувач в Україні може ознайомитись з своєю кредитною історією не відходячи від комп'ютера.
 • Впроваджена біометрична фотоверифікація фізичних осіб.
 • Онлайн верифікація клієнтів через українські банки.
 • З 17 вересня 2018р. використовується оновлена математична модель для визначення кредитного рейтингу.
 • УКБІ входить в Асоціацію провайдерів кредитної інформації (АПКІ) в країнах Євразії.

Залишити коментар:
Director
Така електронна база і апі по кредитній історії дозволяє МФО автоматом приймати рішення по кредитам.
Пошук
Featured image for rating 2018
Рейтинг МФО 2018

Таблиця найбільш популярних МФО України, що видають кредит онлайн станом на листопад-грудень 2018 року.

До рейтингу!